В Украине новые штрафы: 51000 грн – за пьяную езду, 40800 – за вождение без прав. Что еще?
17 февраля, 2021
Навіщо новий закон?
У 2020 році на українських дорогах поліція зупинила 129 000 водіїв у стані сп’яніння, тобто, по 300 осіб на день, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. У ДТП минулоріч загинуло 3 550 осіб. За словами Геращенка, новий закон допоможе зменшити смертність на дорогах на 10-15%.
Також «2695 закриває «дірки» в законодавстві, за допомогою яких тисячі п’яниць уникли відповідальності», каже Геращенко.
Наприклад, чинні до цього норми радянських часів, які передбачали звільнення від відповідальності у зв’язку із малозначністю чи передачу справи на розгляд трудового колективу. А ще закон збільшив строк розгляду таких справ у судді з трьох місяців до року. До цього справи через п’яне водіння часто закривали через невчасний розгляд, тому деколи їх навмисне затягували.
Як тепер показувати документи та що буде, якщо їх забути?
Проєкт закону до першого читання пропонував зобов’язати водіїв передавати документи на керування машиною до рук правоохоронців. У часи ДАІ, отримати документи назад було не так просто, водію доводилось «домовлятися», тож пропозиція викликала спротив.
Чинна редакція передбачає, що потрібно пред’явити документи «таким чином, щоб поліцейський міг прочитати і зафіксувати дані». Тобто, можна тримати їх в своїх руках і віддавати копу в руки права і техпаспорт необов’язково.
При цьому обов’язковою стала норма, що з автомобіля не можна виходити без дозволу поліцейського, руки водій зобов’язаний тримати на видному місці. Виходити з машини на вимогу поліцейського водій може у разі необхідності, але не зобов’язаний.
Якщо людина сіла за кермо не маючи прав, штраф 3 400 грн (було 510 грн). За повторне порушення протягом року «світить» 40800 гривень з позбавленням прав на термін від 5 до 7 років та навіть вилученням авто.
З 510 грн до 20 400 грн зріс штраф для людей, які сіли за кермо після позбавлення такого права. У разі повторного порушення впродовж руку штраф буде вдвічі вищим, також буде ще одна заборона на 5-7 років з можливим оплатним вилученням авто.
Якщо ж права просто забуті – штраф складе 425 грн. Але ця норма не буде використовуватися дуже часто, оскільки Рада дозволили використовувати електронні документи – зокрема, прирівнює цифрові водійські документи їх фізичних аналогів.
«Електронні посвідчення водія, техпаспорт, автоцивілка прирівняні до фізичних водійських документів», – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Тож тепер усі ці документи можна пред’являти копу прямо зі смартфону в застосунку Дія.