Не худо-не бедно. Холдинг !Fest вырос на 25% в худший год для ресторанного бизнеса. Как?

10 мая, 2021 0 Автор admin

“Вони не генерують прибутку, але й не потребують доінвестування. Фактично вони самоокупні попри те, що через пандемію ми втратили близько половини обігу”, – розповідає він.

Фінансові показники холдингу, як і загальну суму інвестицій, Худо не розголошує, посилаючись на внутрішню політику.

Дізнатися про загальний обіг холдингу – непросте завдання, юридична структура досить розгалужена. Крім самого !Fest, є ще десятки споріднених компаній, де власниками є Худо, Назарук та Герасімов.

У найбільших компаній групи дохід – десятки мільйонів гривень. За даними системи СontrAgent, дохід холдингу !Fest у 2019 році сягав 36-37 млн грн, а чистий прибуток – 280 000-290 000 грн. Роком раніше – у 2018-му – дохід був 23-24 млн грн.

ТОВ “Шокооооооолад”, яке представляє Львівську майстерню шоколаду, за оцінками системи СontrAgent, у 2019 році отримав 32-33 млн грн виторгу (у 2018-му було 27-28 млн грн). Як окремі юрособи, серед засновників яких є !Fest, функціонують Реберня в Одесі, Реберня на Дерибасівській. А ТОВ “Львівські Пляцки” з реєстрацією у Чернівцях, власниками якого є Худо, Назарук та Герасімов, показало за підсумками 2019 року 5-5,1 млн грн доходу.

Андрій Худо стверджує, що гроші для розвитку холдингу !Fest не є великою проблемою.

“Якщо говорити про джерела фінансування, то це суміш кредитного і власного капіталу. У нашого холдингу завжди було все добре з доступом до грошей. Нас кредитують три міжнародні банки, зокрема Райффайзен Банк Аваль”, – розповідає Худо.

За даними пресслужби !Fest, у Львові, де всі заклади холдингу розвиваються власним коштом, без партнерів, наразі зайнято 2000 людей. Якщо екстраполювати ці цифри на всю Україну, то ресторани !Fest стали роботодавцями для понад десятка тисяч людей.